Puńców, Cieszyńska 67A

Czym kierować się przy wyborze równiarki?

droga-i-pobocza

Równiarki ciągnikowe współpracują z ciągnikami i służą do wyrównywania terenu, a często także efektywnego usuwania śniegu z dróg, placów, czy terenów przemysłowych. Aby maszyna spełniała swoje zadanie niezawodnie, ważne jest dopasowanie jej parametrów do specyfiki pracy oraz do mocy ciągnika, z którym będzie współpracować. W artykule omówimy najważniejsze parametry równiarek oraz ich wpływ na efektywność pracy.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze równiarki do współpracy z ciągnikiem?

Przy wyborze równiarki lub równiarko-odśnieżarki moc ciągnika musi być odpowiednio dobrana do wymagań równiarki, aby zapewnić stabilność oraz optymalne warunki pracy. Minimalna moc to zazwyczaj około 80–90 KM, ale warto dostosować ten parametr do rzeczywistej intensywności pracy oraz trudności terenu. Na przykład równiarki ciągnikowe NOPO modele Herkules Super i Herkules Plus, są przeznaczone do współpracy z ciągnikami o minimalnej mocy 80 KM.

Ważnym aspektem jest także szerokość robocza równiarki – im większa, tym bardziej efektywna praca na rozległych terenach, np. model Herkules Super oferuje szerokość roboczą 2500 mm, a model Herkules Plus – 2800 mm. Warto zwrócić też uwagę na możliwość regulacji kąta roboczego lemiesza, pozwalającej dostosować sprzęt do konkretnych wymagań, np. odśnieżania.

Montaż równiarki z przodu lub z tyłu oraz uniwersalność pracy z lemieszem

Nowoczesne równiarki, takie jak modele równiarko-odśnieżarki FRANSGARD, oferują dużą wszechstronność w montażu oraz w możliwościach operacyjnych. Dlatego wybierając równiarkę należy zwrócić uwagę na to, czy możliwy jest montaż równiarki zarówno z przodu, jak i z tyłu ciągnika, a także czy lemiesz można przestawić hydraulicznie bezpośrednio z kabiny operatora. Dzięki zaawansowanym rozwiązaniom FRANSGARD, takim jak poziomowanie poprzeczne, użytkownicy mają pełną kontrolę nad dostosowaniem równiarki do terenu. W modelach FRANSGARD typu P poziomowanie poprzeczne regulowane jest na kołach, natomiast w modelach PH za pomocą systemu hydraulicznego, zapewniającego precyzyjniejsze dostosowanie lemiesza do nierówności.

Dodatkowo należy zwrócić uwagę na dostępność różnych lemieszy, w równiarkach FRANSGARD dostępne są trzy rodzaje lemieszy: zębaty/zębaty, gładki/zębaty oraz gładki/gładki, a dla efektywnego odgarniania śniegu dostępna jest również opcjonalna guma montowana na lemieszu.

Podsumowując, dobór odpowiedniej równiarki wymaga analizy parametrów technicznych i dostosowania ich do mocy ciągnika oraz specyficznych warunków terenowych. Przemyślany wybór zwiększy efektywność pracy i zapewni długotrwałą eksploatację. Zapraszamy także do zapoznania się z naszą ofertą specjalistycznych maszyn, takich jak wyciągarki leśne, które mogą wspomóc prace terenowe.

JESTEŚ ZAINTERESOWANY NASZĄ OFERTĄ?
odwiedź nasz sklep:
www.maszynylesne.com.pl
lub skontaktuj się z nami:
Pozostaw swój numer. Nasz doradca skontaktuje się z Tobą niezwłocznie
Podaj numer swojego telefonu komórkowego:
+48
-
-
W związku z zainteresowaniem Państwa ofertą, proszę o kontakt telefoniczny.
Twój numer telefonu nie będzie wykorzystywany w celach marketingowych ani przekazywany dalej. Jedynie do Ciebie oddzwonimy